- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
08. 08. 2025.
22:57 >> 22:12
Čitaj mi:
Apple najavio ulaganje 100 milijardi dolara u domaću proizvodnju
Američki predsjednik Donald Trump objavio je da će kompanija Apple uložiti dodatnih 100 milijardi USD u proizvodnju u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), što bi moglo pomoći kompaniji da izbjegne potencijalne carine na iPhone uređaje.
Ova nova investicija povećava ukupnu domaću obavezu ulaganja kompanije Apple u SAD na 600 milijardi USD u naredne četiri godine. Ranije ove godine, kompanija je najavila ulaganje od 500 milijardi i otvaranje 20 hiljada radnih mjesta širom zemlje u tom periodu, prenosi Capital.ba.
Najnovija objava fokusira se na proširenje lanca snabdijevanja i napredne proizvodnje Applea u SAD, iako i dalje ne ispunjava Trumpov zahtjev da se iPhone uređaji u potpunosti proizvode u Americi.
„Kompanije kao što je Apple se vraćaju kući. Sve se vraćaju kući“, rekao je Trump novinarima u Ovalnoj kancelariji, neposredno nakon što mu je direktor kompanije Tim Kuk poklonio suvenir napravljen u SAD sa postoljem od 24-karatnog zlata.
Коментари0
Остави коментар