-9.3 °C

ATALANTA UBJEDLJIVA 20. 01. 2019. 17:45   >>  17:14 0

ATALANTA UBJEDLJIVA

"Poker" Zapate, remi u Firenci

Fudbaleri Atalante pobijedili su danas u gostima ekipu Frosinonea sa ubjedljivih 5:0, u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Četiri pogotka za Atalantu postigao je Duvan Zapata - u 44, 47, 64. i 73. minutu. U strijelce se upisao i Đanluka Mančini u 11. minutu.

Atalanta je upisala devetu pobjedu od početka šampionata i trenutno je šesta na tabeli sa 31 bodom, dok je Frosinone na pretposljednjem mjestu sa samo deset osvojenih bodova.

Fudbaleri Fiorentine i Sampdorije igrali su neriješeno 3:3.

Fiorentina je povela u 34. preko Luisa Murijela, ali je samo pet minuta kasnije ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Edimilsona Fernandeša.

Gaston Ramires je izjednačio u 44. minutu, ali je Fiorentina u 70. ponovo došla do vođstva. Strijelac je bio Murijel.

Sampdorija je preokrenula golovima Fabija Kvaljarele, iz penala u 81. i potom u 85. minutu.

Izjednačenje i bod domaćinu iz Firence donio je Herman Peselja u trećem minutu nadoknade vremena.

Sampdorija je osma na tabeli italijanskog prvenstva sa 30 bodova, dok Fiorentina sa 27 zauzima 10. mjesto.

Spal i Bolonja igrali su neriješeno 1:1.