07. 05. 2019. 22:55 >> 23:15
3

BARSA NOKAUTIRANA

Liverpul u finalu LŠ!

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su deklasirali Barselonu na "Enfildu" 4:0 i tako nadoknadili poraz iz prvog meča (3:0).

Ekipa Jirgena Klopa večeras odigrala na izuzetno visokom nivou i uspjela da dođe do preokreta.

Utakmica je bila dinamična od prvog minuta, Liverpul je odmah stavio do znanja da se nije predao.

Jak tempo i visok pritisak dali su rezultat već u sedmom minutu kada je Origi dobro reagovao poslije odbijene lopte i sa pet metara zatresao nebranjenu mrežu Barselone.

Barselona je poslije 15 minuta igre uspjela koliko-toliko da uspostavi ravnotežu, ali ne i da ozbiljnije ugrozi gol Alisona Bekera.

Početak drugog poluvremena odlično je počeo po Liverpul.

Prednost u večerašnjem meču, a ukupni zaostatak smanjio je Vajnaldum u 54. minutu kada je iskoristio proigravanje Trenta Aleksander-Arnolda s desnog boka, i udarcem sa oko 10 metara savladao Mark-Andre Ter-Štegena.

Samo dva minuta kasnije poslije centaršuta Đerdana Šaćirija s lijevog boka Vajnaldum je ostao sam na oko tri metra od gola Barselone, skočio i glavom proslijedio loptu u mrežu.

Tempo utakmice poslije trećeg gola Liverpula znatno je pao, ali poslije jedne "uspavane" situacije odbrane Barselone u 79. minutu riješeno je pitanje plasmana u finale.

Liverpul je dobio korner s desne strane, Aleksander-Arnold krenuo je da se sklanja i izvođenje prepusti Šaćiriju, ali je uvidio da niko od igrača Barselone ne gleda ka korner zastavici, na brzinu je odigrao do usamljenog Origija koji je lako savladao Ter-Štegena.

Do kraja utakmice nije bilo prilika, Barselona je pritiskala, ali nije uspjela da probije odbranu, pa je tako Liverpul načinio veliki preokret i izborio plasman u finale.

Kraj meča!

90' Mane je šutirao, Ter Štegen brani

80' Liverpul na korak od čuda! Origi je povisio na 4:0. Korner je na brzinu izveo Aleksandar Arnold, a Origi pored uspavane odbrane Katalonaca sa peterca zakucao loptu u mrežu!

68' Pokušao je Mesi iskosa sa desne strane, Alison brani.

56' Liverpul je stigao prednost Barse! Opet Vajnaldum, ovoga puta glavom nakon cnetrašuta sa lijeve strane.

54' Vajnaldum je duplirao prednost! Aleksander Arnold je ubacio sa desne strane, a Holanđanin sa penaltika poslao loptu u mrežu!

52' Suarez uvraća, Alison brani.

51' Van Dajk sa peterca šutira, Ter Štegen brani.

Kraj prvog dijela.

49' Mesi je proigrao Albu, koji je izašao sam ispred Alisona, koji mu je sjajno ušao u šut i spasio svoj tim.

48' Pokušao je Mesi sa distance, lopta je otišla pored stative.

23' Udarac Robertsona , Ter Štegen je odbio lopte u polje.

17' Sada je Kutinjo pokušao iskosa sa lijeve strane, brani Alison.

16' Kakva šansa za Barsu! Alba je izbjegao ofsajd zamku i uposlio Mesija, koji na desetak metara od gola umjesto da šutira, odlučio se za dribling i Matip je otklonio opasnot...

14' Prva dobra akcija Barse - povratna lopta Albe i udarac Mesija, brani Alison.

7' Liverpul vodi 1:0! Alba je pogriješio u opasnoj zoni, Henderson je šutirao sa desetak metara, Ter Štegen je odbio loptu, a Origi iz blizine je poslao u mrežu.

1' Šaćiri je ubacio loptu na peterac, Alba je u posljednjem trenutku otklonio opasnost...

Meč je počeo.

Sastavi:

Liverpul: Alison - Aleksander Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Milner, Fabinjo, Henderson - Mane, Orgi, Šaćiri.

Barselona: Ter Štegen - Serđi Roberto, Pike, Lengle, Alba - Rakitić, Buskets, Vidal - Mesi, Suarez, Kutinjo.

Drugog finalistu, u srijedu u Amsterdamu, odlučiće fudbaleri Ajaksa i Totenhema.

Ajaks je prvi duel u Londonu dobio 1:0.

Finalni meč biće odigran 1. juna na stadionu Metropolitano u Madridu.