Beta [ Objavio: O.Z. ]

ŠEST GOLOVA U RIMU 20. 05. 2019. 22:42   >>  22:45 0

ŠEST GOLOVA U RIMU

Uzbudljiv remi Lacija i Bolonje

Fudbaleri Lacija i Bolonje igrali su večeras neriješeno 3:3 u posljednjoj utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Bolonja je odličnim igrama u finišu sezone riješila brige oko opstanka i današnjim rezultatom je i matematički osigurala opstanak, dok Lacio može mirno dočekati kraj sezone jer je osvajanjem Kupa Italije došao do plasmana u Ligu Evrope.

Meč u Rimu bio je interesantan, a posebno u drugom dijelu kada je vidjen preokret Bolonje, a na kraju i izjednačenje Lacija koje u 80. minutu donio srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Prethodno, Lacio je poveo u Hoakina Koree u 14. minutu, da bi Bolonja za manje od 120, odnosno od 50. do 52. minuta stigla do preokreta.

Prvo je Andrea Poli pogodio za izjednačenje, da bi u 52. Matija Destro donio preokret timu Siniše Mihajlovića.

Lacio je do izjednačenja došao u 59. pogotkom Bastosa, a novu prednost Bolonji doneo je Rikardo Orsolini u 63.

Na kraju, "nebesko-plavi" došli su do boda preko Milinkovića Savića, lijepim golom iz slobodnog udarca.

Lacio zauzima osmo mjesto sa 59 bodova, četiri manje od Rome koja je šesta i ići će u kvalifikacije za Ligu Evrope.