[ B92; Objavila: J.B.Č. ]

OTVARANJE PREMIJER LIGE 09. 08. 2019. 23:06   >>  23:06 0

OTVARANJE PREMIJER LIGE

Liverpul ubjedljiv, Alison se povrijedio

Fudbaleri Liverpula sa 4:1 pobijedili su Norič u prvoj utakmici nove sezone engleske Premijer lige.

Liverpulov "blickrig" na otvaranju Premijerl lige sigurno nije prošao neprimećeno, pošto su "Redsi" poslije svega 42 minuta imali ogromnu prednost od 4:0 i vrlo rano riješili pitanje pobjednika.

Prvi gol na meču je bio autogol koji je postigao Henli, a svega 12 minuta kasnije Mohamed Salah postiže novi gol i podiže prednost Liverpula na 2:0.

Jedan od najboljih igrača Liverpula iz prethodne sezone, Virdžil van Dajk u 28. minutu utakmice postavlja 3:0, a Divok Origi kompletira Liverpulov poker u prvom poluvremenu u 42. minutu susreta.

Navijači Liverpula će ipak biti zabrinuti pošto se njihov golman Alison Beker povrijedio tokom jednog ispucavanja lopte.

U drugom dijelu meča, Liverpul je imao nekoliko zaista dobrih prilika za postizanje petog gola, ali je golman Noriča sve prijetnje uspio da otkloni. Kada promašite nekoliko prilika uglavnom budete kažnjeni i to se upravo dogodilo, pošto je Puki u 63. minutu postigao gol za "Kanarince".

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, iako je bilo nekoliko vrlo dobrih prilika za postizanje pogotka pogotovo kada se radi o fudbalerima Liverpula. Aleksander Arnold je pred kraj susreta iz slobodnog udarca odlično šutirao, ali je Tim Krul bio odlično postavljen.

Ubjedljiv trijumf Liverpula u prvom kolu Premijer lige će definitivno usrećiti sve njihove navijače, ali će naravno povreda Alisona ostaviti gorak ukus.