23. 10. 2019. 21:20 >> 21:24

LIGA ŠAMPIONA

Batšuaji utišao Amsterdam, preokret Lajpciga

Fudbaleri Lajpciga i Čelsija upisali su večeras pobjede u trećem kolu Lige šampiona. Lajpcig je pred svojim navijačima poslije preokreta pobijedio Zenit iz Sankt Peterburga sa 2:1 u meču Grupe G, dok je Čelsi na gostovanju u Amsterdamu slavio sa 1:0 protiv Ajaksa u Grupi H.

Ajaks i Čelsi u Amsterdamu bili su izjednačeni gotovo tokom cijelog meča, ali je londonski tim u finišu uspio da dođe do trijumfa.

Jedini gol na meču bio je delo Mišija Batšuaija u 86. minutu.

Ajaks i Čelsi poslije tri meča imaju po šest bodova i nalaze se na diobi prvog mjesta.

Zenit je poveo u prvom poluvremenu, a gol je postigao Jaroslav Rasicki u 25. minutu.

Lajpcig je izuzetno ofanzivno počeo drugi dio meča i golom Konrada Lajmera u 49. minutu stigao do izjednačenja.

Samo 10 minuta kasnije Lajpcig je stigao do preokreta, poslije efektnog pogotka Marsela Sabicera.

Lajpcig je prvi na tabeli sa šest bodova, dok je Zenit treći sa četiri.