[ rtcg.me, beta ]

18. 02. 2020. 22:54   >>  23:06

LIGA ŠAMPIONA

Saul presudio Liverpulu, Haland srušio PSŽ

Saul Njigez i Erling Haland su obilježili prve utakmice osmine finala Lige šampiona - Španac je donio pobjedu Atletiku nad Liverpulom 1:0, dok je čudesni Norvežanin sa dva gola srušio Pari Sen Žermen 2:1. Stefan Savić je odigrao sjajan meč i izvanredno komandovao odbranom "jorgandžija".

Atletiko je poveo već u četvrtom minutu golom Saula. Lopta je poslije kornera Kokea prošla kroz "šumu" igrača, stigla do Saula koji se dobro snašao i poslao je u gol.

Liverpul je nakon toga imao loptu u svom posjedu, ali u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac ka golu protivnika. Na drugoj strani, Atletiko se dobro branio, ali i opasno prijetio. Sjajnu šansu je u 27. minutu imao je Alvaro Morata, ali je njegov udarac zaustavio Alison.

Liverpul je do prve šanse na utakmici čekao do 35. minutu kada je pokušao Salah, ali je gol spriječio Felipe glavom.

Ekipa s Enfilda je u drugo poluvrijeme ušla još odlučnije, ponovo je lopta bila u posjedu "crvenih", ali ponovo lider Premijer lige nije uspio opasnije da zaprijeti Atletiku.

U drugoj utakmici večeri, junak je bio Erling Holand.

Do 69. minuta, iako je bilo šansi na obje strane, nije bilo golova, a onda je Holand doveo domaći tim u vođstvo. Šest minuta kasnije izjednačio je Nejmar, na asistenciju Mbapea, a konačan rezultat postavio je Holand svojim drugim golom u 77. minutu.

PSŽ je u 81. minutu bio blizu izjednačenja, ali je Nejmar pogodio stativu.

Revanš mečevi na programu su 11. marta u Liverpulu i Parizu.

Tok mečeva:

Kraj na oba meča.

81' Nejmar je prokockao zicer. Šutirao je sa peterca preko gola.

77' Ekspresan odgovor Dortmunda! Čudesni Haland, projektil sa ivice kaznenog prostora, pod prečku!

75' PSŽ je utišao Dortmund, asistent Mbape, strijelac Nejmar.

73' Uzvraća Liverpul - ubacio je Origi sa desne strane , a Henderson iz prve šutirao, tik pored stative.

69' Vodi Borusija, pogodio je Haland iz blizine, nakon jedne odbijene lopte. Njegov deveti gol u elitnom takmičenju ove sezone.

68' Odličan prodor i centaršut Koree, ali se Morata spetljao u izglednoj poziciji...

64' Pišček je u posljednjem trenutku intervenisao ispred Nejmara...

54' Pokušao je Salah glavom sa šest - sedam metara, lopta je otišla pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

36' Tek sada prijeti Liverpul, udarac Salaha sa 10,11 metara izblokirao je Felipe.

27' Dobar udarac Sanča, Navas brani, potom je Azar izblokiran.

25' Morata se oslobodio Fabinja i pokušao iskosa sa lijeve strane, Alison brani nogom.

10' Pokušao je Nejmar iz slobodnjaka, lopta je otišla tik pored stative.

4' Prva prava šansa u Madridu i gol, vodi Atletiko! Saul je poslao loptu u mrežu sa pet, šest metara nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru.