Л.В.

04. 10. 2022. 21:34 >> 21:34

LIGA ŠAMPIONA

Sporting poveo u Marseju, pa doživio "brodolom"

Fudbaleri Olimpika pobijedili su večeras na svom terenu u Marseju Sporting iz Lisabona sa 4:1, u utakmici trećeg kola Grupe D u Ligi šampiona.

Sporting je poveo već u prvom minutu kada je strijelac bio Trinkao, a izjednačio je Aleksis Sančes pogotkom u 13. minutu. Tri minuta kasnije vođstvo domaćima donio je Amin Harit, a treći gol postigao je Leonardo Balerdi golom u 28. minutu.

Konačan rezultat postavio je Šansel Mbemba golom u 84. minutu.

Ekipa iz Lisabona igrala je sa desetoricom od 23. minuta, kada je crveni karton dobio Antonio Adan.

Početak utakmice kasnio je 20-ak minuta pošto je zbog gužve u saobraćaju portugalska ekipa kasno stigla na stadion Velodrom, koji je bio prazan zbog kazne nakon nereda francuskih navijača u duelu sa njemačkim Ajntrahtom.

Poslije tri kola, Sporting je prvi na tabeli sa šest bodova, a Olimpik je posljednji sa tri boda.

U drugoj utakmici u toj grupi večeras igraju Ajntraht Frankfurt - Totenhem.

Uoči večerašnje utakmice obije ekipe imaju po tri boda.

U četvrtom kolu 12. oktobra, Sporting će u Lisabonu dočekati Olimpik, a Totenhem će u Londonu igrati protiv Ajntrahta.