Л.К.

27. 09. 2023. 17:22 >> 17:23

TREĆI PORAZ PLjEVLjAKA

Arsenal bolji od Rudara

Fudbaleri Arsenala savladali su Rudar na svom terenu rezultatom 2:0 u okviru desetog kola Prve crnogorske lige.

Prvu dšansu na meču imali su fudbaleri Rudara u 6. minutu koju Kalezić nije uspio da realizuje u pogodak.

Arsenal je poveo golom u 30. minutu golom Mugoše koji je zakucao loptu od mrežu koja se odbila poslije dobre odbrane golmana Rudara.

Nakon loše reakcije štopera Rudara Mugooša povećava prednost Arsenala na 2:0 u 39. minutu.

Veliku šansu Arsenal je imao u 57. minutu ali je stativa spasila Rudar.

Fudbaleri Rudara napadali su u drugom poluvremenu i pokušali da dođu do drugog gola ove sezone ali bezuspješno.

Arsenal nakon ove pobjede zauzima šesto mjesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova dok je Rudar ostao na začelju tabele sa samo pet bodova.

U preostalim utakmica Prve crnogorske lige sastaće se Jedinstvo-Dečić i Sutjeska- Jezero u 18:00h. Budućnost na svom terene dočekuje ekipu Mladosti u 18:30h a 10. kolo zatvoriće Mornar protiv ekipe Petrovca.