L.V.

13. 03. 2024. 23:48 >> 00:23

Liga šampiona

Atletiko u četvrtfinalu: Interu se "naOblačilo" u penal seriji

Fudbaleri Atletiko Madrida prošli su u četvrtfinale nakon što su u penal seriji slavili protiv Intera.

"Crveno bijeli" dio Madrida slavi slovenačkog golmana Jana Oblaka koji je odbranio dva penala fudbalerima Intera i tako postao heroj trijumfa "Jorgandžija".

Cijeli meč je odigrao i naš Stefan Savić koji je pokazao još jednom koliko znači zadnjoj liniji Atletika, i koliko se i sam Dijego Simeone nekako ogriješio  o njega, s obzirom da u posljednje vrijeme umije da ga ostavi na klupi za rezervne igrače.

Imao je Savić i jednu situaciju sa Markusom Tiramom, gdje je sudija Marčinjak možda mogao i da pokaže crveni karton fracnuskom reprezentativcu zbog nesporskog gesta, ali na kraju i sam Savić je sve ispratio kroz osmjeh.

Regularni dio završen je sa 2:1 za španski tim, u meču gdje smo imali dosta prilika na obije strane.

Atletiko je od starta stezao obruč oko gola Intera, ali su gosti prvo zaprijetili i to preko Denzela Damfrisa.

Bek Intera je bio lansiran u kontri, imao je lijevo saigrače ali se odlučio da sam završi.

Dva puta je holandski fudbaler šutirao, oba puta u golmana Oblaka.

"Iznagi ball" (stil igre trenera Simonea, koji je zadivio fudbalsku Evropu ove godine), zasijao je u punom sjaju u 33 minutu.

Lautaro Martinez je vrato za Mhtarijana, koji je proigrao Bastonia.

Štoper Intera je dao za Barelu koji se "maskirao" u lijevo krilo tokom ovog napada, a on vratio povratnu za Federika DiMarka koji je desnom nogom pogodio mrežu Jana Oblaka.

Slavlje Intera je međutim trajalo svega dva minuta jer je Entoan Grizman odmah uzvratio.

Napad Atletika, ali i greška Pavara koji nije dobro zahvatio loptu koja je došla na kraju do Francuza koji je pogodio.

Bio je to rezultat prvih 45 minuta, a u nastavku prvu veliku priliku je imao Atletiko.

Ponovo se Grizman našao u idealnoj prilici, ali Jan Somer je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana ove sezone i odbranio je udarac.

Nastavile su "jorgandžije" da napadaju, ali Inter je imao najbolju priliku.

Lautaro Martinez je pokazao fudbalsko umijeće sjajnim pasom kroz cijelu odbranu Atletika, Markus Tiram se našao u perfektnoj siutaciji, ali je Francuz užasno šutirao.

Izvršio je Inzagi izmjene, pretežno usmjerene ka defanzivi, i "Jorgandžije" su to kaznile.

Fudbaler koji ne igra baš na nivou ove godine, Memfis Depaj sjajno se zagradio na odličan pas Kokea, i savladao je Somera.

I u 93. minutu kada se očekivalo da meč ode u produžetke, Rikelme je promašio plasman u četvrtfinale.

Sjajna akcija Atletika, lopta u sredinu Grizmana za mladog beka ali lopta je pošla preko prečke.

Produžetak nekoliko prilika sa obije strane, ali nije bilo pogodaka.

Uslijedili su jedanaesterci u kojima su smireniji bili fudbaleri Atletika.

Oblak je odbranio udarac Aleksisa Sančeza u drugoj seriji, ali je u istoj promašio i Saul za Atletiko.

Slovenac skida šut Klasena u trećoj seriji, a Rikelme pogađa za Atletiko.

U četvrtoj seriji oba tima su bila sigurna, a onda je u petoj Lautaro Martinez loptu poslao visoko preko prečke i lansirao Atletiko među osam najboljih ekipa.