N.R.

25. 03. 2024. 19:52 >> 20:00

PRIJATELJSKI MEČ

Jovetić pogodio za pobjedu Crne Gore protiv Sjeverne Makedonije

Još jedna prijateljska utakmica naše reprezentacije, iako je duel sa Sjevernom Makedonijom bio pun takmičarkog naboja - nova pobjeda Crne Gore, za perfektan start priče Roberta Prosinečkog na poziciji selektora Crne Gore. Bilo je 1:0.

Izmiješao je karte hrvatski stručnjak na našoj klupi, u odnosu na duel sa Bjelorusijom u Antaliji igrao je samo Jovetić od početka, i upravo je kapiten bio heroj pobjede - pogodio je pred poluvrijeme nakon kornera Camaja sa desne strane.Pokazali su naši da mogu i sa selekcijom većeg kvalieta od Bjelorusije, učesnikom prošlog Eura, iz prekida smo bili i najopasniji, a Makedonija nije bila ni malo naivan rival, predvođena Bardijem i Elmasom prijetila je, ali ne dovoljno da se savlada Šarkić.

Dva meča, dvije pobjede, 3:0 gol razlika na pripremama u Antaliji, pa sa nestrpljenjem čekamo jun i nove provjere sa Belgijom i Gruzijom, za Belgijance, možda i Gruzine, generalna proba pred Euro.

LIVE BLOG

19:50

Završena je utakmica u Antaliji. Pobjeda Crne Gore 1:0 protiv Sjeverne Makedonije.

Опширније

19:48

Sudijska nadoknada u drugom poluvremenu, četiri minuta.

Опширније

19:47

Zaprijetila je Crna Gora u 86. minutu preko Camaja, njegov udarac je izblokiran.

Опширније

19:41

Nova izmjena u našoj selekciji u 84. minutu, izašao je Marko Bakić, a ušao Dušan Bakić.

Опширније

19:27

Žuti karton za Nikolu Krstovića u 69. minutu, koji je protestovao kod sudije zbog dosuđenog preksršaja.

Опширније

19:25

U 68. minutu igru je napustio strijelac gola, Stevan Jovetić, zamijenio ga je debitant, vezista Budućnosti, Miloš Brnović.

Опширније

19:20

Prve izmjene u sastavu reprezentacije Crne Gore u 61. minutu. Ušli su Nikola Krstović, Marko Janković, Marko Vešović i Adam Marušić. Igru su napustili Vladimir Jovović, Stefan Lončar, Marko Vukčević i Stefan Mugoša.

Опширније

19:13

Deset minuta igre u drugom poluvremenu, bez uzbuđenja, i dalje vodi Crna Gora 1:0.

Опширније

19:02

Počelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

18:49

Završeno je prvo poluvrijeme. Sjeverna Makedonija je bolje počela, naša reprezentacija zaigrala bolje u finišu prvih 45 minuta i došla do prednosti.

Опширније

18:46

Vodi Crna Gora od 45. minuta 1:0, pogodio je Jovetić nakon kornera koji je izveo Camaj.

Опширније

18:41

Dva kornera i dvije prilke za Crnu Goru, prvo je 39. minutu pokušao Jovetić, izblokiran, a iz novog kornera uslijedila je prilika za Vujačića u 40. minutu.

Опширније

18:37

Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Marko Bakić zbog grubog starta sa leđa. Nakon toga uslijedila je gužva i koškanje, ali je sve ipak završeno mirno. Žute kartone dobili su i Elmas i Savić.

Опширније

18:27

Konačno prilika za Crnu Goru, Camaj je izgradio poziciju, ali ipak neprecizan, lopta pored gola u 26. minutu.

Опширније

18:20

Nova opasnost po gol Crne Gore, opet je probao Elmas u 19. minutu.

Опширније

18:13

Zaprijetila je Sjeverna Makedonija u 12. minutu, šut sa nekih dvadesetak metara Elmasa, brani Šarkić.

Опширније

18:00

Počeo je duel u Antaliji.

Опширније

17:52

Igrači obje reprezentacije izlaze na teren.

Опширније

17:49

Stadion "Titanik Mardan" spreman za duel fudbalskih reprezentacija Crne Gore i Sjeverne Makedonije.

Опширније

17:10

Selektor Robert Prosinečki je ispunio obećanje da će u odnosu na meč sa Bjelorusijom u startnoj postavi biti 10 novih igrača.

Opet će igrati u formaciji 4-2-3-1.

Crna Gora: Matija Šarkić - Marko Vukčević, Stevan Savić, Igor Vujačić, Risto Radunović - Stefan Lončar, Marko Bakić - Vladimir Jovović, Driton Camaj, Stevan Jovetić - Stefan Mugoša.