25. 10. 2014. 15:33 >> 15:53

DO SJUTRA

Budućnost i Mladost lideri šampionata

Fudbaleri Budućnosti i Mladosti pobjedama u 12. kolu preuzeli su prvo mjesto na tabeli Telekom Prve crnogorske lige od Sutjeske i Rudara, koji imaju utakmicu manje.

Budućnost je u Budvi, golovima Aleksandra Vujačića u 36. i 44. minutu, savladala Mogren 2:0 i upisala osmu pobjedu ove sezone.

Isti učinak ima i Mladost, koja je na Cetinju pobijedila Lovćen 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Miroje Jovanović u 67. minutu.

Zeta je u Golubvcima savladala Bokelj 3:1 i prekinula seriju od osam utakmica bez pobjede.

Do drugog trijumfa ove sezone došla je golovima Gorana Burzanovića u 17, Petra Orlandić u 34. i Bojana Kopitovića u 74. minutu.

Jedini pogodak za Bokelj postigao je Luka Maraš u 58. minutu.

Seriju loših rezultata nastavilo je Berane, koje je pred svojim navijačima poraženo od Mornara 3:2.

Barski tim do pobjede vodio je Luka Rotković golovima u 19, 28. i 51. minutu.

Pogotke za Berane postigli su Milenko Nerić u 57. i Nikola Tomović u 72. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Petrovca, koji su u Radanovićima igrali 1:1.

Petrovac je poveo golom Benjamina Kacića u 36, a konačan rezultat postavio je Ilija Tučević u 90. minutu.

U posljednjem duelu ovog kola, sjutra u 13 sati u Pljevljima, sastaće se vodeći timovi šampionata, Rudar i Sutjeska.

Budućnost i Mladost preuzeli su prvo mjesto na tabeli sa 26 bodova.

Bod i utakmicu manje imaju Sutjeska i Rudar, dok je peti Petrovac sa 20 bodova.

Vujović zadržao vođstvo

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 11 postignutih golova i utakmicom manje zauzima prvo mjesto na listi najboljih strelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa osam, trećeplasirani Luka Rotković postigao je sedam, dok je četvrti napadač Mladosti Bogdan Milić sa šest golova.

Po gol manje postigli su Stevan Kovačević (Sutjeska) i Nedeljko Vlahović (Rudar) koji imaju i utakmicu manje, kao i Draško Božović (Lovćen) i Benjamin Kacić (Petrovac).

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Petar Orlandić (Zeta), Aleksandar Vujačić (Budućnost) i Vladimir Jovović (Sutjeska), koji ima i utakmicu manje.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.