22. 11. 2014. 15:10 >> 16:09
1

1. CFL

Neriješeno u Nikšiću, Rudar novi lider

Fudbaleri Rudara iskoristili su remi Sutjeske i Mladosti i pobjedom u Kotoru protiv Bokelja preuzeli prvo mjesto na tabeli Telekom Prve crnogorske lige poslije 15. kola.

Rudar je u Kotoru savladao Bokelj 5:1, a do treće uzastopne, ukupno 11. pobjede ove sezone, vodili su ga Japanci Riota Noma u 25. i 31. i Kohei Kato u 37, Nemanja Mijušković u 52. i Vasilije Jovović u 87. minutu.

Jedini pogodak za Bokelj postigao je Luka Maraš u 86. minutu

Sutjeska i Mladost igrali su u Nikšiću 0:0, dok je Budućnost pod Goricom pobijedila Lovćen 2:0 i nakon dva uzastopna poraza upisala pobjedu, devetu ove sezone.

Do pobjede došla je golovima Milivoja Raičevića u 41. i Denija Hočka u 69. minutu.

Zeta je u Golubovcima savladala Grbalj 2:1, golovima Gorana Burzanovića u 24. i Bojana Kopitovića u 84. minutu.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Darko Nikač u 16. minutu.

Mornar je kao gost savladao Petrovac 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Luka Rotković u 89. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Mogrena i Berana, koji su u Budvi igrali 2:2.

Domaćin je golovima Žarka Grbovića u 12. i 23. minutu poveo 2:0.

Smanjio je Nenad Đukanović u 25, a konačan rezultat postavio je Dragoslav Vukićević u 82. minutu.

Rudar je, nakon 15. kola, prvi na tabeli sa 35 bodova, dok su po 33 osvojili Sutjeska i Mladost.

Budućnost je četvrta sa 29, na petom mjestu je Petrovac sa 23, dok su po 19 bodova osvojili Lovćen, Grbalj i Mornar.

U 16. kolu, 29. novembra, sastaće se: Berane – Sutjeska, Mladost – Petrovac, Mornar – Budućnost, Lovćen – Bokelj, Rudar – Zeta i Grbalj – Mogren.