20. 12. 2014. 22:07 >> 22:03

PRIMERA

Važna pobjeda Valensije, Mojesu izmakao trijumf

Fudbaleri Valensije ostvarili su danas važnu pobjedu na gostovanju Eibaru, u 16. kolu španske Primere.

Neugodni Eibar pružio je dobar otpor gostima, ali nije imao dovoljno snage da makar izbjegnu šesti poraz u sezoni.

"Slijepi miševi" su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je Pako Alkaser u 31. minutu, nakon ubacivanja Pabla Pjatija.

To je deveta ligaška pobjeda Valesije ove sezone i sa 31 bodom došla je na četvrto mjesto tabele.

U ranijem terminu, u Valensiji su se sastali domaći Levante i Real Sosijedad. Gosti iz Andaluzije imali su tri boda "u džepu", ali je u posljednjem minutu Levante postigao gol i izborio remi.

Ekipa Dejvida Mojesa stvorila je malo šansi, ali su iskoritsili jednu u 48. minutu, kada je pogodio Kanales. nakon što je stigao do prednosti, Sosijedad se povukao, ali mu se ta taktika njije isplatila. U 90. minutu domaći su izborili penal, a sa bijele tačke precizan je bio Ivanšic.

Obje ekipe sada čeka pauza, a sljedeće mečeve će igrati početkom januara.

U prvom meču današnjeg programa 16. kola Primere, Barselona je deklasirla Kordobu (5:0).