09. 05. 2015. 22:15 >> 22:06

RONALDO PROMAŠIO PENAL

Valensija odoljela Realu, Barsa blizu titule

Real Madrid je odigrao samo 2:2 sa Valensijom kod kuće i praktično se oprostio od borbe za titulu sa Barselonom. Katalonci imaju četiri boda više na dva kola prije kraja. "Merengesi" gubili 2:0, Ronaldo promašio penal, heroj gostiju golman Dijego Alveš.

Valensija je povela u 19. minutu, kada je Pako Alkaser savladao Kasiljasa, nakon sjajne asistencije Gaje.

Samo sedam minuta kasnije, "slijepi miševi" su udvostručili vođstvo.

Pareho je centrirao iz slobodnjaka, a Fuego je glavom poslao loptu u mrežu.

Real Madrid je do daha došao u finišu prvog poluvremena. "Merengesi" su u drugom minutu sudijske nadoknade izborili penal, ali je Alveš odbranio udarac Ronalda sa bijele tačke!

Domaći su u nastavku krenuli na sve ili ništa.

Ronaldo je na startu drugog dijela pogodio prečku.

Real je smanjio na 2:1 preko Pepea, asistnet je bio Hames Rodrigez u 56. minutu, da bi nakon nekoliko propuštenih prilika Isko u 83. minutu izjednačio na 2:2!

Imali su "Galaktikosi" 10 minuta da dođu do pobjede, ali je Valensija odoljela, Barselona je na pragu titule!