17. 05. 2015. 20:59 >> 21:22
2

MESI ČOVJEK ODLUKE

Barsa slavila na "Kalderonu", za 23. titulu!

Kolo prije kraja Primere, Barselona je pobjedom na gostovanju Atletiko Madridu 1:0 osvojila 23. titulu prvaka Španije! Gol odluke postigao je Leo Mesi u 65. minutu meča! Uoči posljednjeg kola, Barselona ima nedostižna četiri boda prednosti u odnosu na Real, koji je slavio protiv Espanjola u gostima 4:1, uz het-trik Kristijana Ronalda.

Argentinac je odigrao dupli pas sa Pedrom, a zatim u svom stilu krenuo u solo prodor i iskosa sa lijeve strane pogodio donji lijevi ugao golmana Oblaka.

Čuvar mreže Atletika je tokom prvog poluvremena zaustavio nekoliko opasnih pokušaja Mesija i drugova, ali ovog puta nije imao šansu.

Real je na  gostovanju Espanjolu došao do “pirove” pobjede 4:1. Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Goleadu je započeo Kristijano Ronaldo u 59. minutu, da bi četrnaest minuta kasnije i Espanjol izjednačio golom Stuanija.

Ipak, Ronaldo je bio raspoložen u finišu. Prvo je u 79. minutu asistirao Marselu za vođstvo od 2-1, da bi četiri minuta kasnije svojim drugim golom riješio pitanje pobednika.

Portugalac je u nadoknadi vremena stigao kompletirao het-trik za konačnih 4:1. Treba reći da je Ronaldo prestigao Alfreda Di Stefana na vječnoj listi strijelaca u Realu.

Što se tiče borbe za plasman u Ligu šampiona, Valensija je odigrala mršavih 1:1 Seltom i ugrozila četvrto mjesto, pošto je Sevilja pobjedom nad Almerijom od 2:1 prišla na samo bod zaostatka.

U ostalim utakmicama pretposljednjeg kola, Deportivo je napravio veliki korak ka opstanku trijumfom nad Levanteom kod kuće 2:0. Granada je učinila isto trijumfom u gostima protiv Sosiejdada 3:0, pa su ispod crte sada Almerija i Eibar, poslije poraza od Sevilje, odnosno remija sa Hetafeom sa 1:1.

Rajo Valjekano je pobijedio “fenjeraša” Kordobu sa 2:1, Viljareal je bio bolji od Malage 2:1, dok je Bilbao nakon preokreta odnio bodove iz Elčea 3:2.