[ B92 ]

04. 07. 2015. 10:32 >> 10:23

U ČILEU

Kopa Amerika: Treće mjesto za Peru

Fudbalska reprezentacija Perua osvojila je treće mjesto na Kopa Amerika u Čileu, trijumfom nad Paragvajem sa 2:0.

Junaci trijumfa Perua bili su Andre Kariljo i Paolo Gerero, koji su bili strijelci u 48, odnosno 89. minutu.

Peruanci su zahvaljujući toj pobjedi ponovili rezultat od prije četiri godine, kada su takođe bili treći, a ujedno su zaokružili veoma dobar šampionat, na kojem ih je u polufinalu eliminisao domaćin sa 2:1.

Za titulu na Kopa Amerika od 22 časa će se boriti Argentina i Čile, a ta utakmica se igra u Santjagu.

I Peru i Paragvaj su premašili sva očekivanja u Čileu ovog ljeta, posebno Paragvajci koji su na šampionat došli poslije neuspješnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje su završili na posljednjem mjestu.

Međutim, oba tima su drugi put zaredom stigla do polufinala, u kojem su eliminisani, da bi Peruanci stigli do najnižeg stepenika pobjedničkog postolja potpuno zasluženo.

Kariljo je sjajnim volej udarcem donio vođstvo svom timu, pošto su odbrambeni igrači Paragvaja propustili šansu da izbace loptu iz kaznenog prostora poslije kornera. Iako je taj gol stigao u 48. minutu, Paragvaj je samo u rijetkim trenucima uspijevao da pripreti Peruu, da bi Gerero minut prije kraja utakmice postavio konačan rezultat. Gerero je sjajno reagovao na pas Hoela Sančesa i trenutno dijeli prvo mjesto na listi strijelaca Kopa Amerika.