13. 11. 2013. 18:37 >> 20:26
2

EVROKUP

Himik slomio "plave" u posljednjoj dionici

Iako je vodila većim dijelom meča i sa po desetak razlike, Budućnost nije uspjela da sruši Himik u gostima - Ukrajinci su meč prelomili u posljednjoj dionici koju su dobili 26:14 i tako našem šampionu nanijeli treći poraz 84:76.

Budućnost je do prve osjetnije prednosti došla nakon realizovane kontre Alekse Popovića i trojke Ćapina 18:8. Do kraja četvrtine “plavi“ su stigli do plus 11 za 26:15.

Domaći su se trgli i na startu druge dionice serijom 10:4 uhvatili priključak 30:25. Ipak, Budućnost je košem Mihailovića opet stekla dvocifrenu prednost 41:31.

U finišu je Himik, košem, uz faul Romea Trevisa, iz teške pozicije smanjio na 43:38, što je bio rezultat poluvremena.

Vitkovac je sa četiri poena otvorio nastavak za 47:38, ali je Šuler pogotkom iza linije 6,75 smanjio 47:41. Potom se razigrao Freimanis i Ukrajnici su do kraja trećeg perioda prišli na koš zaostatka 60:58.

Trevis i Kovalenko su bili nerješiva enigma za odbranu Podgoričana i Himik je prvi put stigao do vođstva – 67:65. Vitkovac je na drugoj strani promašio otvorene šuteve za tri, a Šuler je pogotkom donio plus 7 domaćima 72:65.

Ipak, Šehović, pa Akinedele održali su “plave“ u životu – 75:72. Ipak Akindele je kod rezultata 78:72 promašio oba bacanja čime je otišla posljednja nada da Budućnost može do pobjede.