22. 10. 2014. 20:29 >> 20:40
2

DRUGI PORAZ BUDUĆNOSTI

Karšijaka slavila u "Morači"

Budućnost je zabilježila i drugi poraz u Evrokupu - Karšijaka je slavila u sablasno praznoj "Morači" 82:79.

Budućnost je na startu dva puta imala po osam poena prdnosti (22:14 i 25:17), ali su pred kraj prvog perioda gosti zaigrali angažovanije i smanjili na 27:25.

Karšijaka je bolje otvorila drugu četvrtinu i došla do dvocifrene prednosti, 40:29, ali je Budućnost preokrenula na 43:42 i sa tom prednošću otišla na odmor.

Osvajač turskog Kupa je serijom 10:0 otvorio drugo poluvrijem, ali je trojka Suada Šehovića vratila Podgoričane u igru.

Potom se razigrao Vladimir Dašić, , pa su Turci sa samo poenom prednosti ušli u odlučujućih 10 minuta.

Tokom posljednje četvrtine Karšijaka je imala do šest poena, a Budućnost je konstantno disala za vratom rivalu. Kuk je pri rezultatu 78:74 promašio trojku, čime je otišla i posljednja nada "plavih" da mogu do preokreta.... Palasios je potom fauliran, iskoristio je oba penala i riješio utakmicu.

Najzaslužniji za trijumf Karšijake bio je Bobi Dikson sa 23, dok je Džon Dibler ubacio 20 poena.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Vladimir Dašić sa 17, Omar Kuk je ubacio 16, a Suad Šehović 11 poena.