С.В.

11. 11. 2023. 17:14 >> 18:09

REGIONALNA LIGA

Budva na minus pet protiv Korčule, Kataro pao nakon peteraca

Vaterpolisti Budve izgubili su od KPK Korčule 14:9, u trećem kolu Regionalne A1 lige u Zadru.

Budva je očajno ušla u meč, pa je već nakon četiri minuta igre gubila 0:4, da bi u finišu prvog dijela KPK stekao maksimalnih šest golova prednosti (9:3).

U nastavku je Korčula bez problema sačuvala velikju prednost i upisala pobjedu.

Todor Vukčević sa tri gola bio najefikasniji kod Budvana. Miloš Milinić je dva puta tresao mrežu, dok su se u strijelce upisali još Jovan Radić, Radivoj Radanović, Matija Franeta i Ilija Kojičić.

Vaterpolisti Katara poraženi su nakon peteraca od Medveščaka rezultatom 13:14.

Kotorani su sve do finiša kontrolisali dešavanja u bazenu. Šimunović je tri minuta prije kraja izjednačio na 8:8 i ujedno postavio je konačan rezultat regularnog toka meča.

U penal ruletu odluka je pala u osmoj seriji, kada je Marko Milić bio neprecizan.

Milić i Milaš su bili najefikasniji sa tri gola, koliko je u pobjedničkom sastavu postigao i Antonio Gavranić.