Регион

A.M. [ Мина ]

24. 03. 2023. 08:57   >>  09:05 49

САВЈЕТНИК СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТА

Шоле честитао Вучићу и Куртију договор у Охриду

Специјални савјетник америчког Стејт департмента Дерек Шоле честитао је предсједнику Србије Александру Вучићу и премијеру Косова Аљбину Куртију договор постигнут на састанку у Охриду, 18 марта.

“Захвалио сам Вучиц́у за конструктиван ангажман у Охриду. Важно је предузети хитне кораке за спровођење и постављање чврстог пута ка нормализацији и интеграцији у Европску унију (ЕУ)”, објавио је Шоле на Твитеру.

У разговору са шефом косовске владе, Шоле је нагласио да договор у Охриду отвара пут ка европским интеграцијама, преноси Радио Слободна Европа.

“Косово је сада ближе него икада својој будуц́ности у ЕУ”, казао је Шоле.

На саслушању пред члановима америчког конгреса, амерички државни секретар Ентони Блинкен позитивно је оцијенио постизање договора и нагласио да ће у случају имплементације тај подухват покренути пет земаља Европске уније - Шпанију, Кипар, Грчку, Словачку и Румунију, ка признању независности Косова.

Лидери Србије и Косова су се на састанку у Охриду 18. марта усагласили о Анексу о примјени Споразума о путу нормализације односа између Косова и Србије.

Договорено је и да ти документи постану саставни дјелови процеса придруживања Србије и Косова ЕУ.

Пратите нас на

Коментари 49

остави коментар
Види још

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије