Свијет

[ М.М.Љ. ]

17. 01. 2023. 17:21   >>  17:16

АВГАНИСТАН

Талибани бичевали девет мушкараца на стадиону

Талибани су данас на југу Авганистана јавно бичевали девет мушкараца осуђених за разна кривична дјела.

Портпарол гувернера провинције Кандахар Хаџи Заид написао је на Твитеру да је бичевање извршено на спортском стадиону у Кандахару, главном граду истоимене провинције.

Сваки мушкарац је бичеван између 35 и 39 пута пред талибанским и верским званичницима и локалним становништвом у публици, навео је он.

Нема података каква кривична дјела су мушкарци починили.

Строга правила према шеријату талибани су почели да спроводе од када су дошли на власт 2021. године.

Пратите нас на

Коментари 0

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије