L.V.

01. 03. 2024. 23:25 >> 23:27

TRI CRVENA KARTONA ZA LACIO

Derbi u Rimu u znaku očajnog suđenja: I Marušić žrtva Di Belovog "crvenog pira"

Fudbaleri Milana slavili su na gostovanju Laciju na otvaranju 27. runde Serija A sa 0:1, ali teško da će iko u Italiji da piše o samoj igri bilo koje ekipe.

U prvi plan nametnuo se glavni sudija Marko Di Belo, koji je do kraja pokazao čak tri crvena kartona za fudbalere Lacija i sigurno da će njegovo suđenje a bude tema cijelog ovog kola.

Domaćim fudbalerima je pokazao i četiri žuta kartona, od kojih jedan treneru Mauriciju Sariju. Nije štedio ni gostujuće fudbalere kojis u dobili šest šutih kartona.

Jedna od žrtvi njegovog nevjerovatnog suđenja je i naš fudbalski reprezentativac koji Adam Marušić koji je isključen u 95. minutnu zbog situacije koja nije objašnjena ni našem fudbaleru niti i jedan mediji zna razlog za direktan crveni karton.

Marušić je odgurnuo Rafael Leaa, ali teško da je taj faul bio i za žuti.

Naš bek je igrao dobar meč, imao je direktan duel sa sjajnim Rafael Leaom, i odlično je odradio svoj dio posla da zaustavi prodornog Portugalca.

Sve je početo u 12. minutu kada ni Di Belo ni VAR soba nisu razmatrali penal za domaće.

Menjon je nespretno reagovao, pokupio je i svog saigrača Florencija, ali i napadača rimskog kluba Tatija Kasteljanosa. Veliki protseti su krenuli na Olimpiku, ali sudija nije dobio poziv iz VAR sobe.

Sama utakmica u prvom poluvremenu nije plijenila lijepom igrom ni jednog ni drugog kluba, tek po jedna poluprilika i za Lacio i za Milan u prvih 45. minuta.

U 57. minutu isključen je Luka Pelegrini. Bek "nebeskoplavih" je bio prvi na lopti, ali je krenuo da stane kako bi se ukazala pomoć njegovom saigraču. Pulišić je nastavio akciju i Pelegrini ga je oborio sa obije ruke.

Di Belo mu je pokazao drugi žuti odnosno crveni karton.

Probao je Sari malo da promjenamana prilagodi taktiku, i reklo bi se da je uspio u tome.

Milan je imao incijativu, imao i solidne prilike ali i Provadel je bio odličan na golu.

Došao je Milan do gola preko Leaa u 77. minutu ali je isti nakon sugestije VAR-a poništen zbog ofsajda.

Imao je Lacio isto svoju šansu i iznenadnoj prilici u kojoj se našao Ćiro Imobile, ali Italijan nije dobro reagovao.

Milan je pijetio preko Rejndersa čiji je šut prošao tik pored stative.

I onda u 88. minutu pogodio je rezervista Noa Okafor.

Prvomu je Provadel sjajno odbranio, Felipe Anderson je loše reagovao, a Švajcarac je bio precizan iz drugog puta.

Tražili su domaći da se gleda VAR jer su smatrali da je Pulišić smetao njihovom golmanu, ali nije bilo poziva.

I onda je uslijedio "crveni pir" glavnog sudije.

Poslije kartona našem reprezentativcu, Genduzi se našao u sredini gdje je ostvario prednost u odnosu na Pulišića.

Amerikanac ga je uhvatio u stilu NFL igrača i zaustavio, na šta je Genduzi odreagovao tako što ga je odgurnuo.

Di Belo je dao crveni karton, ali domaćem fudbaleru.

Na kraju Milan je sačuvao prednost, a Lacio je to što misli o večerašnjem meču pokazao na društvenim mrežama.

Naime, nakon meča su na vizualu za utakmicu stavili upravo Di Bela kako pokazuje crveni karton.