L.V.

14. 04. 2024. 19:04 >> 19:04

SERIJA A

Sasuolu malo i dva gola prednosti protiv Milana: Rosoneri do remija u 84. minutu

Fudbaleri Sasuola i Milana odigrali su sjajan meč u 32. kolu Serije A koji je na kraju završen bez pobjednika nakon šest viđenih golova (3:3).

"Zeleni-crni" su već u desetom minutu vodili sa 2:0 nakon ekspresnog starta.

Pinamonti je u četvrtom minutu iskoristio pas Torsvedta i doveo domaće do vođstva.

Norveški fudbaler je dao početni pas akcije kod drugog gola, ali prije svega je tu zasijao francuski napadač Arman Loriente.

On je pretrčao Florenicija izašap u "1 na 1" situaciju sa golmanom Sportielom i iz drugog pokušaja ga savladao.

Milan je uspio rezultatski da se vrati u meč u 20. minutu novom magijom Rafael Leaa.

Primio je Portugalac loptu, oslobodio se dvojice čuvara i plasirao je u dalji ugao sa nekih 13 metara.

To je ujedno bio i rezultat prvih 46 minuta.

U nastavku ponovo Sasuolo dolazi prvi do gola i ponovo Lorijente je bio precizan u 53. minutu.

"Rosoneri" su se vratili samo šest minuta kasnije ponovo u meč, golom Luke Jovića koji je dobro anticipirao udarac Leaa, i nakon odbijanja golmana Konsilija našao se u pravo vrijeme na pravom mjestu i pogodio za 3:2.

Sasuolo se grčevito branio, primio je gol ali je poništen zbog ofsajda Čukvezea.

Ipak u 84. minutu Milan dolazi do gola. Igrao se 84. minut, korner je izveden sa desne strane, a u velikoj gužvi najbolje se snašao rezervista Okafor koji je pogodio i tako donio bod svojoj ekipi, a Sasuolo "zakinuo" za dva koja bi ih bar malo udaljila od zpne ispadanja.

Ovako "Zeleno crni" su 19. na tabeli sa 26 osvojenih bodova.