07. 04. 2024. 20:22 >> 20:24

SERIJA A

Bolonji samo bod protiv Frosinonea, poraz Atalante, preokret Napolija

Bolonja je igrala samo 0:0 na gostovanju Frosinoneu 0:0 i usporila hod u borbi za Ligu šampiona.

Bolonja je prekinula niz od dvije uzastopne pobjede i sada ima tri boda prednosti u odnosu na petoplasiranu Romu.

Frozinone ostaje u opasnoj zoni na 18. mjestu.

Atalanta je poražena na gostovanju Kaljariju 2:1 i umanjila šanse za četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona, a koje sada drži Bolonja sa osam bodova više od šestoplasirane "boginje".

Povela je Atalanta golom Đanluke Skamake u 13. minutu, da bi preokret Kaljariju donijeli pogocima Tomaso Augelo u 42. i Nikolas Viola u 88. minutu.

Kaljari je 13. sa 30 bodova

Napolij je nakon preokreta savladao Moncu na gostovanju 4:2.

Domaćin je vodio nakon prvog dijela golom Đurić u devetom minutu. Ipak, šampion je u nastavku za četiri minuta postigao tri pogotka.

Osimen je poravnao rezultat, Politano donio preokret, da bi Zelinski povisio na 3:1.

Kolpani je vratio nadu Monci, ali je Raspadori u 68. minutu otklonio sve dileme.

Napoli je na sedmoj poziciji sa 48 osvojenih bodova, dok je Monca ostala na 11. mjestu sa 42.