02. 05. 2015. 21:11 >> 21:41

ŠOK ZA JUNAJTED

VBA odnio bodove sa "Old Traforda"

Mančester junajted je dominirao u duelu sa Vest Bromvič Albionom u 35. kolu Premijer lige na svom terenu, ali su gosti ipak uspjeli da odole napadima "crvenih đavola" i čak odnesu sva tri boda sa "Old Traforda".

Današnjim porazom, fudbaleri Junajteda zakomplikovali su sebi put ka povratku u Ligu šampiona. To im je treći uzastopni poraz, kojim je petoplasirani Liverpul ostao na samo četiri boda zaostatka, tri kola prije kraja.

Ekipa Luja van Gala imala je nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali su nakon prvih 45 minuta mreže mirovale.

Međutim, u nastavku je uslijedio šok za domaći tim. U 63. minut VBA dolazi do vođstva, Brunt je šutirao iz slobodog udarca sa 20-ak metara od De Heinog gola, lopta pogađa njegovog saigrača Olsona i završava u mrežu za prednost gostiju od 1:0.

Samo 10 minuta kasnije Junajted je imao veliku priliku da izjednači. Dosuđen je penal, ali Boaz Majhil je odbranio udarac Robina van Persija sa bijele tačke.

Domaći do kraja meča nijsu uspjeli da probiju odbranu gostiju, stvorili su još nekoliko izglednih šansi, ali se Majhil istakao dobrim intervencijama. Čuvar mreže VBA zaustavio je pokušaje igrača Junajteda i tako sačuvao pobjedu svog tima.

Danas je odigrano još šest utakmica 35. kola engleskog prvenstva, a u svakoj su pobjede ostvarile domaće ekipe.

Liverpul je golom Džerarda u finišu savladao KPR, Sautempton je sa 1:2 poražen od Sanderlenda, Lester je bio ubjedljiv protiv Njukastla, Aston Vila je rezultatom 3:2 pobijedila Everton, Svosni je bio bolji od Stouka 2:0, dok je Vest Hem osvojio tri boda proitiv Barnlija (1:0).