S.V.

20. 03. 2024. 16:04 >> 16:04

Ibar poslije produžetka savladao SC Derbi, Popovićev indeks 55

Nakon 45 minuta velike borbe u Rožajama, košarkaši Ibra su savladali SC Derbi 99:93.

Gosti su na poluvremenu imali sedam poena prednosti, a nakon 30 minuta plus 12, ali nijesu uspjeli da prelome meč.

Na krilima Popovića , domaćin je malo po malo topio minus u posljednjih deset minuta, da bi u finišu imao i priliku za pobjedu. Ipak, Mirotić je bio polovičan sa linije bacanja, pa se otišlo u produžetak.

To, međutim, nije poremetilo igrače Ibra, koji su u dodatnih pet minuta imali više koncentracije i stigli do zlatna vrijedne pobjede.

Rožajci su upisali treći trijumf u šampinoatu i ujedno predali "fenjer" ekipi Pljevalja, od koje imaju pobjedu više.

Na drugoj strani, "studenti" su pretrpjeli šesti poraz i nalaze se na petom mjestu, sa skorom 9-6.

Popović je predvodio Ibar sa 32 poena i 10 skokova, na kraju je imao indeks 55. Odlično su ga pratili Bošković i Mirotić sa po 17 koševa. Po 15 poena su dodali Ratknić i Đukanović.

Kod "studenata" je najefikasniji bio Mirković sa 27 poena, Vučeljić je dao 20.