Tenis

04. 07. 2015. 18:13 >> 18:07

VIMBLDON

Federer, Čilić i Troiciki u osmini

Iako je izgubio prvi set na Vimbldonu, Rodžer Federer je bez problema savladao Australijanca Sema Grota 3:1 (6:4, 6:4, 6:7, 6:2) i plasirao u osminu finala. Među šesnaest najboljih je i Marin Čilić, pošto je savladao Džona Iznera u pet setova 7:6, 6:7, 6:4, 6:7, 12:10. Meč je zbog mraka prekinut sinoć pri rezultatu 10:10 u petom setu, a danas je Čiliću bilo potrebno samo dva gema da završi posao.

Švajcarac je bio je veoma siguran u većem dijelu meča, a mali pad imao je samo u taj-brejku trećeg seta.

Međutim, brzo se pribrao, pa je odmah na startu četvrtog seta napravio brejk i lako je priveo meč kraju.

Koliko je Rodžer bio siguran u ovom meču govori i podatak da Grot nije imao nijednu brejk loptu. Fedeksov naredni rival biće Roberto Bautista Agut, koji je sa ubjedljivih 3:0 pobijedio Basilašvilija.

Čilić je propustio veliku priliku da meč riješi juče, pošto je na startu petog seta napravio brejk i poveo 3:0.

Ipak, u petom gemu je Amerikanac vratio brejk. U 10. gemu Čilić je imao i tri meč lopte na servis Amerikanca, ali se Izner izvukao i produžio meč do subote.

Naredni rival Čilića biće Amerikanac Denis Kudla,  koji je eliminisao Santijaga Hiralda iz Kolumbije sa 3:2.

Viktor Trocki je eliminisao Dastina Brauna u četiri seta 3:1 (6:4, 7:6, 4:6, 6:3).

Njemac je u prošloj rundi priredio veliko iznenađenje, pošto je izbacio Rafaela Nadala, međutim, protiv sjajnog Troickog nije imao šansi.

Trocki je tako izjednačio svoj najbolji rezultat na Vimbldonu, pošto je i 2012. stigao do četvrtog kola.