[ Mina ]

14. 01. 2024. 18:33 >> 18:42

EVROPSKO PRVENSTVO

Španija prvi finalista

Vaterpolo reprezentacija Španije prvi je finalista Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Španija je večeras u Zagrebu, u polufinalnom meču, savladala Italiju 7:4.

Španiju su sa po dva gola predvodili Felipe Perone i Alvaro Granados, kao i golman Unaj Agire sa 14 odbrana.

U italijanskom timu najefikasniji sa dva pogotka bio je Frančesko Kondemi.

Španski tim je poslije tri četvrtine stekao četiri gola prednosti - 5:1, sačuvao je prednost i četvrti put u istoriji se plasirao u finale Evropskog prvenstva.

Zvanični svjetski prvak u utorak igraće za prvo evropsko zlato.

Španiji bi finale mogao da donese i plasman na Olimpijske igre, pod uslovom da Mađarska bude bolja od Hrvatske u drugom polufinalu koje počinje u 18 sati i 30 minuta.

Crna Gora će u 20 sati i 15 minuta igrati protiv Rumunije.