Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Politika

M.M.

15. 04. 2024. 18:01 >> 18:03
Čitaj mi:

MILATOVIĆ

"Značajno uključivanje mladih u procese tranzicione pravde"

Mladi u Crnoj Gori imaju snagu da oblikuju društvo u kojem će živjeti, a njihov angažman u procesu suočavanja s prošlošću obezbjeđuje da se vrijednosti pravde, istine i pomirenja integrišu u temelje budućeg društva, poručeno je tokom razgovora predsjednika države Jakova Milatovića sa polaznicima Škole tranzicione pravde, koju organizuje Centar za građansko obrazovanje uz podršku UNDP-a.

Milatović je istakao da uključivanje mladih u procese tranzicione pravde može biti značajno u kontekstu prevencije radikalizacije društva, te da je zbog toga važno pružiti im priliku da budu aktivni učesnici aktuelnih dešavanja u zemlji.

Dodao je da se na taj način podstiče razvoj kritičkog mišljenja, što je primarni preduslov za razvoj građanske svijesti, a čemu bi umnogome doprinijelo to da građansko obrazovanje dobije formalni status u našem obrazovnom sistemu.

Milatović je podsjetio da je suočavanje sa prošlošću jedan od stubova njegovog predsjedničkog mandata, jer jedino na taj način možemo izgraditi društvo u kojem će lekcije iz prošlosti postati temelj sigurnije i prosperitetnije budućnosti.

Tokom razgovora je konstatovano da otvoreni dijalog i upoznavanje sa istorijskim istinama, mladima pomažu da razviju empatiju prema žrtvama, što je veoma značajno za prevazilaženje vidljivih polarizacija u našoj zajednici.

Na kraju, Milatović je poručio da je proces tranzicione pravde dugoročan, te da zahtijeva kontinuiranu podršku i angažman svih relevantnih aktera, kako bi zajedničkim naporima izgradili bolju i pravedniju Crnu Goru.

 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније