06. 11. 2022. 18:57   >>  20:56

ЈЕДИНСТВО У СЕРИЈИ

Будућност сигурна, преокрет Сутјеске, минималац Петровца

Фудбалери водеће Будућности остварили су побједу у 15. колу Меридианбет Прве црногорске фудбалске лиге.

Будућност је у Подгорици побиједила тиватски Арсенал 2:0 и осмим тријумфом задржала чело табеле и уједно тријумфом частила своје најватраније навијаче "варваре" који су данас прославили 35. рођендан.

Лидер шампионата славио је головима Марка Бакића у судијској андокнади првог полувремена из једанаестера и Аријела Лусера у 50. минуту.

Фудбалери Сутјеске славили су у дербију против Дечића 2:1 и задржали прикључак за водећом екипом Будућности.

Сутјеска је у подгоричком насељу Стари аеродром савладала Дечић 2:1.

Домаћин је повео голом Марка Тућија у 18. минуту.

Изједначио је Душан Вуковић у 29, а побједу гостима донио је Оујиди Сахли у 86. минуту.

Фудбалери Јединства Франце побиједили су раније данас у Даниловграду екипу Искре 3:1.

Јединство, које је уписало пети тријумф, повело је 2:0 головима Жарка Кораћа у 3. и Орхана Хајровића у 13. минуту.

Смањио је Михаило Перовић из једанаестерца у 48, а коначан резултат поставио је Алија Крнић у другом минуту судијске надокнаде.

Побједу су остварили и фудбалери Петровца, који су у Пљевљима побиједили Рудар 1:0.

Одлучујући погодак, за шести тријумф ове сезоне, постигао је Аугусто Кореа у 73. минуту из једанаестерца.

Морнар је у Бару славио против Језера 1:0, а до трећег тријумфа дошао је голом Анђелка Јовановића у петом минуту.

Будућност је, након 15. кола, водећа на табели са 28 бодова.

Сутјеска и друга са 27, док су Дечић и Петровац освојили по 24 бода.

На петом мјесту је Арсенал са 23 бода.

ТРОФЕЈ РАДИЈА ЦРНЕ ГОРЕ: Менди и даље на челу табеле

Нападач Петровца Мамаду Менди са седам постигнутих голова заузима прво мјесто на листи стријелаца Меридианбет Прве фудбалске лиге, у такмичењу за Трофеј Радија Црне Горе.

По шест погодака, након 15 одиграних кола, имају играч Дечића Стефан Денковић, Тајрон Конрад из Сутјеске и Родриго Фауст из Петровца.

По гол мање постигли су Фатос Бећирај из Дечића, Армин Бошњак из Језера, Хулиан Монтенегро из Арсенала, Стефан Милошевић из Будућности, нападач Рудара Данин Таловић и Жарко Кораћ из Јединства.

Стријелци по четири гола су играч Будућности Зоран Петровић, играчи Арсенала Борис Дошљак и Јован Дашић.

Први трофеј Радија Црне Горе, у сезони 2013/14, освојио је Стефан Мугоша у дресу Младости, а у наредних осам голгетери Сутјеске Горан Вујовић, Игор Ивановић, Марко Ћетковић и Божо Марковић, играчи Младости Марко Шћепановић и Зоран Петровић, нападач Зете Никола Крстовић и Аднан Башић из Петровца.