Фудбал
25. 03. 2023. 14:51 >> 14:51
У ПРЕЛОМНОМ ТРЕНУТКУ
Тухела изненадио позив Бајерна, али је спреман за нови изазов
Нови тренер фудбалера Бајерна из Минхена Томас Тухел рекао је данас да га чека изазован почетак на клупи тог тима, након што је у петак изненађујеће замијенио Јулијана Нагелсмана.
Послије три ремија, два пораза и само пет побједа у посљедњих десет лигашких утакмица и препуштања лидерске позиције на табели Борусији Дортмунд, Бајерн је одлучио да се растане са Нагелсманом и ангажује Тухела.
Тухела одмах на старту очекују кључне утакмице у сезони, почевши од ривала у борби за титулу у Њемачкој - и његовог бившег клуба - Борусије Дортмунд 1. априла.
"Изазов не може бити већи", рекао је Тухел, који је био без посла откако је у септембру добио отказ у Челсију.
"То је велика утакмица у њемачком фудбалу. И сада добија још више на важности", додао је.
Десет дана касније, Бајерн ће играти против Манчестер ситија у четвртфиналу Лиге шампиона.
Тухел ће имати мало времена за одмор или тренинге, јер су многи играчи Бајерна тренутно са националним тимовима, а затим им слиједи седам утакмица у прва 22 дана априла.
Он је на данашњем представљању на Алијанц Арени признао да био изненађен позивом из Бајерна.
"Вјеровали или не, био сам опрезан у првих 30 секунди нашег првог разговора. Нисам имао појма о чему разговарамо и о чему се ради", рекао је 49-годишњи њемачки тренер.
Рекао је да му је брзо постало јасно да Бајерн жели да он одмах преузме тим и да је тада схватио да све то заправо почиње у Дортмунду послије репрезентативне паузе.
"Био сам потпуно изненађен. Тајминг је био изненађујући", рекао је Тухел и додао да прије тог разговора у уторак није имао контакте са Бајерном.
Тухел није радио у Њемачкој од 2017. године, а враћа се након двије освојене титуле у Француској са Пари Сен Жерменом, као и освојене Лиге шампиона и Свјетског клупског првенства са Челсијем.
Бајерн је и даље у игри да освоји три трофеја ове сезоне - у Бундеслиги, Купу Немачке и Лиги шампиона.
Коментари 0
остави коментар