Ukrajina
26. 06. 2022. 16:00 >> 16:01
SASTALI SE NA SAMITU G7
Džonson i Makron najavili veću podršku Ukrajini
Premijer Velike Britanije Boris Džonson i predsjednik Francuske Emanuel Makron rekli su da će obezbijediti veću podršku Ukrajini u ratu sa Rusijom, saopšteno je iz Džonsonovog kabineta.
Dva lidera su se sastala na marginama samita G7 u Bavarskoj, na jugu Njemačke.
"Saglasili su se da je ovo kritičan trenutak za dalji tok rata, kao i da je ovo prilika da se preokrene situacija u ratu", navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, Džonson i Makron su istakli potrebu da se podrži Ukrajina, ojača u ratu i u budućim pregovorima.
Džonson je ocijenio da bi "bilo koji pokušaj da se odmah riješi konflikt samo prouzrokovao stalnu nestabilnost", prenosi Slobodna Evropa.
On je dodao da bi se time rizikovalo da "Putin bude ohrabren da manipuliše suverenim zemljama i međunarodnim tržištima do daljnjeg".
Za razliku od Makrona, koji održava kontakte sa Putinom, Džonson odbacuje bilo kakve razgovore sa ruskim liderom, kojeg naziva "diktatorom" od početka ruske invazije na Ukrajinu 24. februara.
Коментари 0
остави коментар