11. 04. 2021. 17:20   >>  17:30

Vest Hem bolji od Lestera, preokret Njukasla

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su na svom terenu Lester sa 3:2, u meču 31. kola Premijer lige.

Domaći tim je na poluvremenu vodio sa 2:0, a oba gola postigao je Džesi Lingard u 29. i 44. minutu.

U nastavku meča rezultat je uvećao Džarod Boven u 48. minutu, a zatim je gol igrača domaćih Ise Diopa u 54. minutu, nakon gledanja VAR-a poništen zbog ofsajda.

Oba gola za Lester postigao je Keleči Ihenačo u 70. minutu i prvom minutu nadokande vremena.

Lester je treći na tabeli sa 56 bodova, dok je Vest Hem na četvrtom mjestu sa bodom manje.

Fudbaleri Njukasla pobijedili su na gostujućem terenu poslije preokreta Barnli sa 2:1.

Barnli je poveo u 18. minutu kada je strijelac bio Matej Vidra, a izjednačio je Džejkob Marfi u 59. minutu. Pobjedu crno-bijelima donio je Alan Sen-Maksimen pogotkom u 64. minutu.

Njukasl je ostvario osmu pobjedu u ligi, važnu u borbi za opstanak, pa sada ima 32 boda na 17. mjestu na tabeli, šest bodova više, ali i utakmicu manje od Fulama, koji se nalazi prvi u zoni ispadanja, na 18. mjestu.

Barnli je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno 14. u prvenstvu i zauzima 15. mjesto na tabeli sa 33 boda.