N.R.

09. 03. 2024. 19:08 >> 19:25

SUPERLIGA SRBIJE

Remi u vječitom derbiju, Partizan i dalje lider

Fudbaleri Crvene Zvezde i Partizana odigrali su neriješeno 2:2 u 24.kolu Prve lige Srbije.

Utakmica je već poslije tridesetak sekundi prekinuta zbog bakljade navijača Partizana.

U završnici prvog poluvremena viđena su dva gola.

Kanga je uputio centaršut iz kornera s desne strane, a najbolje se u gužvi snašao Uroš Spajić koji je loptu zakucao u mrežu gostiju u 44. minutu za vođstvo Zvezde od 1:0.

Uslijedio je odgovor Partizana na pravi način, Goh je poslije izgubljene lopte Mijailovića uputio dodavanje ka kaznenom prostoru koje je izbio Glazer, a usamljeni Mateus Saldanja do kojeg je stigla lopta lako je pogodio prazan gol za 1:1.

Partizan je u 49. minutu poveo 2:1 zahvaljujući golu Alda Kalulua poslije sjajnog dodavanja Zahida.

Gosti su poveli brzu kontru po sredini terena koju je povukao Norvežanin, uslijedio je pravovremeni pas ka Kaluluu koji je lako riješio situaciju jedan na jedan sa Glazerom.

Igrao se 67. minut kada je Šerif Endiaje naplatio sve promašaje Zvezde, poslije odličnog skoka glavom savladao je nemoćnog Jovanovića za 2:2.

Igor Duljaj je pokušao da ulaskom Severine osvježi ekipu, ali je to "crno-bijele" moglo skupo da košta.

Krilni fudbaler je u igru ušao u 64. minut umjesto Natha, pet minuta kasnije dobio je prvi žuti karton poslije prekršaja nad Olajinkom, da bi u 74. dobio i drugi žuti čime je zaradio isključenje zbog udarca Endiajea u glavu.

Partizan je zadržao prvo mjesto na tabeli i ima 60 bodova, bod više od Zvezde.

U sljedećem kolu Partizan će dočekati Napredak, a Zvezda će u Nišu igrati protiv Radničkog.