N. N.

20. 04. 2024. 20:16 >> 20:27

superliga srbije

Zvezda iz trećeg pokušaja riješila rebus Partizana i otišla na plus 10

Crvena zvezda će sedmi put zaredom osvojiti titulu prvaka Srbije, jer je u trećem pokušaju ove sezone konačno savladala Partizan (3:2), ali će se puno pričati o sudijskim odlukama u finišu.

Partizan je mnogo bolje počeo meč i golom Sameda Baždara u 11. minutu stigao do vođstva.

Zvezda je brzo izjednačila - Bojan Kovačević je pogriješio, Mirko Ivanić mu oteo loptu i iznudio penal u duelu sa golmanom Milošem Krunićem, a Gelor Kanga pogodio sa bijele tačke.

Novo vođstvo "crno-bijelima" je donio Ksander Severina sjajnim pogotkom u 56. minutu, da bi u 69. zbog ofsajda Šerifa Endiajea bio poništen pogodak Aleksandra Kataija.

U 90. minutu je senegalski napadač odgurnuo Svetozara Markovića i potom prebacio Krunića, a nakon konsultacija sa VAR sobom odluka da je gol regularan nije promijenjena.

To je dovelo do velikih protesta svih igrača Partizana, najviše kapitena Markovića, koji je nekoliko puta rekao sudiji Pavlu Iliću "Sram te bilo", ali nije dobio ni žuti karton.

Jeste nekoliko minuta kasnije, kada je suđen penal nakon starta Nikole Antića nad Usmanom Bukarijem, a pitanje je da li je kontakt počeo van kaznenog prostora.

U 99. minutu penal je iskoristio Katai, a u preostalih 10-ak minuta nije bilo šansi, pa je Zvezda stekla nedostižnih 10 bodova prednosti nad "vječitim rivalom" na šest kola do kraja.