01. 04. 2024. 11:30 >> 12:28

"SOKOLI" SA SVIH MERIDIJANA

Marušić obilježio sedmicu "hrabrih sokolova"

Bek Lacija Adam Marušić obilježio je vikend crnogorskih reprezentativaca.

Naš bek je odigrao sjajan meč sa Juventusom, u prvoj utakmici Igora Tudora kao trenera "nebesko-plavih".

Marušić je bio neumoran po strani (u formaciji kod Tudora dosta ofanzivniji), a onda je u 93. minutu imao reakciju kao da je iskusan napadač, sa sjajnim utrčavanjem i trzajem glavom na pas Genduzija, kojim je savladao Ščešnjog za delirijum na Olimpiku.

Naš reprezentativac je tako još jednom pokazao zašto je miljenik navijača plave strane Rima, a na kraju je bio i najbolje ocijenjeni fudbaler Lacija.

Risto Radunović je ponovo bio jedan od najboljih igrača FCSB u pobjedi na gostovanju Farul Konstanti 0:1.

Naš bek je dosta puta probio po lijevoj strani, zadavao je dosta problema Ganei i Popesku, i na kraju je bio jedan od najbolje ocijenjenih fudbalera svog tima.

Marko Janković je u ubjedljivom trijumfu Karabaga protiv Kapaza 1:6, igrao posljednjih 15 minuta, dok Marko Vešović je ostao na klupi.

Milan Mijatović je bio najbolje ocijenjeni fudbaler u remiju njegovog Željezničara sa IMT-om 1:1.

Naš golman je najzaslužniji što je njegov tim osvojio bod, jer je imao čak šest golova.

Matija Šarkić je igrao u remiju sa VBA 1:1 solidan meč, ali je savladan sa bijele tačke.

Igor Vujačić je komandovao odbranom Rubina protiv Ahmata iz Groznog (2:1). Štoper iz Podgorice je na kraju meča dobio najveću ocjenu pozadi - 7,2.

Andrija Vukčević je ušao posljendjih 15 minuta za Huarez, i upravo tada je krenuo preokret njegovog tima koji je slavio protiv Santosa Lagune 2:1.

U Mađarskoj se odigrao derbi naših fudbalera budući da su igrali Kišvarda i Debrecin. Slavila je ekipa Dreškovića, Lagatora i Lončara (ušao u drugom poluvremenu) 1:3.

Driton Camaj je igrao do 61. minuta, dok golman Danijel Petković nije dobio šansu.

Vladimir Jovović je bio odličan u pobjedi Sogdijane na gostovanju Pahtakoru 2:3.

Nikšićanin je učestvovao kod prvog gola, jer je povukao kontru, a onda je bio i fauliran, ali nakon prednosti ekipa iz Džizaka je došla do prednosti.

Još konkretniji je bio kod drugog gola svoje ekipe jer je asistirao trostrukom strijelcu Abdurahmonovu.

Vukan Savićević je dva puta asistirao u pobjedi Vojvodine na gostovanju Radniku 0:4.

Prvo je odlično sa lijeve strane pronašao Vukanovića, a onda je ostavio loptu na dobroj poziciji Ivanoviću.

Viktor Đukanović je igrao sat vremena u pobjedi 3:1 protiv Kalmara u prvom kolu Olsvneskan švedske lige.

Stefan Mugoša je igrao posljednjih pet minuta u pobjedi Inčeona nad Daejonom 2:0. Naš napadač je dugo putovao nazad nakon reprezentativne pauze, pa je zato imao i poštedu trenera Sung Hvan Čoa.

Stevan Jovetić je igrao posljednjih 10 minuta u porazu Olimpijakosa na gostovanju gradskom rivalu AEK-u 1:0.

Atletiko Madrid Stefana Savića i Leće Nikole Krstovića igraju večeras.