В.Г.

23. 09. 2023. 16:12 >> 16:12

LA LIGA

Đirona slavila u goleadi protiv Majorke i preuzela vrh tabele

Fudbaleri Đirone savladali su Majorku 5:3 u utakmici šestog kola španske La Lige.

Gosti su poveli već u 4. minutu preko Murićija, ali je Đirona već do poluvremena napravila veliki preokret.

Prvo je u 26. minutu izjednačio Lopez, da bi vođstvo najpijatnejm iznenađenju dosadašnjeg dijela sezone donio Dovbik sa bijele tačke sedam minuta kasnije.

Na 3:1 povisio je Martin u 37, a Herera postavio konačan rezultat prvog poluvremena u 45. minutu.

U nastavku utakmice Savio je postigao novi gol za Đironu, ali je Majorka sa dva gola Pratsa u samom finišu utakmice izbjegla potpuni debakl.

Đirona je ovom pobjedom, barem na kratko, preuzela vrh tabele sa 16 bodova, jednim više od Real Madrida koji sjuta igra sa Atletikom veliki gradski derbi.

Majorka je ostala na pet bodova i trenutno zauzima 15. poziciju.