28. 08. 2023. 15:18 >> 15:21

BRITANAC

Hokins zadovoljan povratkom među 16 najboljih snukeraša

Britanski snukeraš Bari Hokins rekao je da osjeća veliko olakšanje, poslije osvajanja Evropskog mastersa u Nirnbergu i povratka među 16 najboljih igrača svijeta.

Hokins je sinoć u Nirnbergu osvojio četvrtu rangirnu titulu u karijeri, pobjedom u finalu Evropskog mastersa protiv sunarodnika Džada Trampa 9:6.

Hokins je od osvajanja posljednje rangirne titule 2017. godine na Gran priju, izgubio finala na Otvorenom prvenstvu Velsa, Otvorenom prvenstvu Kine, Šampionatu igrača i prošlogodišnjem Evropskom mastersu.

"Teško je opisati kako se osjećam. Osjećam ogromno ushićenje i ogromno olakšanje. Konačno sam pobijedio na jednom turniru, ali odmah sam se spustio na zemlju i okrećem se narednom takmičenju", rekao je Hokins, prenio je Jurosport.

Hokins se sa 19. popeo na 13. mjesto na svetskoj rang-listi, nakon što je osvojio 80.000 funti za pobjedu u Nirnbergu.

On je na turniru pobijedio aktuelnog svjetskog šampiona Belgijanca Luku Bresela (5:4) i četvorostrukog svjetskog prvaka sunarodnika Marka Selbija (6:4).

"To je jedan od, ako ne i najveći, trijumf u mojoj karijeri. Svi veliki igrači bili su na ovom turniru, a meč protiv Selbija bio je vrhunac. To je bila kvalitetna igra, bio sam pod tolikim pritiskom. Izdržao sam i zadovoljan sam", naveo je Hokins.

On neće igrati na Mastersu u Šangaju od 11. do 17. septembra pošto nije bio među 16 najboljih igrača svijeta prije nego što je počeo Evropski masters.

Sedmostruki svjetski šampion Britanac Roni O'Saliven nije igrao u Nirnbergu iz zdravstvenih razloga, ali je i pored toga ostao prvi snukeraš svijeta.

Bresel je mogao da ga zamijeni na prvom mjestu, ali je tu priliku propustio porazom u osmini finala od Hokinsa.