В.Г. [ Beta ]

30. 07. 2023. 22:59 >> 23:01

REGION

Zvezda savladala "kombinovanu" Vojvodinu, Hajduk nakon Dinama pobijedio i Rijeku

Fudbaleri Crvene zvezde počeli su večeras odbranu titule u Super ligi Srbije pobjedom u Beogradu protiv Vojvodine 5:0, u utakmici prvog kola.

Pred nešto više od 16.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", domaći su poveli golom Žana Filipa Krasa iz jedanaesterca u 11. minutu.

Sudija Aleksandar Živković nije odmah dosudio penal, pokazao je da je Aleksandar Busnić napravio prekršaj na Piteru Olajinki i pokazao na slobodan udarac, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije odlučio da dosudi jedanaesterac.

Vojvodina je od 24. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Busnić dobio drugi žuti karton poslije starta nad Olajinkom.

Zvezda je povela sa 2:0, autogolom Radomira Milosavljevića, koji je poslije kornera, glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Tri gola prednosti domaći su stekli u 51. minutu novim golom Karasa, poslije dodavanja Kingsa Kangve. Gol je proveravan VAR tehnologijom zbog mogućeg ofsajda.

U 70. minutu Vladimir Lučić postigao je četvrti gol za Zvezdu, nakon dodavanja Osmana Bukarija, koji je poslije solo prodora postavio konačan rezultat u 80. minutu.

Vojvodina je večeras u Beogradu nastupila u kombinovanom sastavu, pošto je trener Radoslav Batak odlučio da odmori nekolicinu prvotimaca zbog revanš utakmice u kvalifikacijama za Ligu konferencija protiv APOEL-a, u četvrtak u Novom Sadu.

U sljedećem kolu Zvezda će dočekati Napredak, a Vojvodina će u Novom Sadu igrati protiv Partizana.

U derbiju drugog kola prvenstva Hrvatske, Hajduk je u Splitu bio bolji od Rijeke 1:0.

Jedini gol na "Poljudu" postigao je vezista Rokas Pukštas u 50. minutu na asistenciju Moufija.

Hajduk nakon dva kola odigrana ima maksimalan učinak, pošto su na otvaranju sezone slavili protiv Dinama u Zagrebu (2:1). Trenutno dijele prvo mjesto na tabeli sa Osijekom, dok je Rijeka ostala na tri boda.

U narednom kolu Hajduk će u Splitu dočekati Slaven Belupo, a Rijeka će dočekati Istru.