09. 05. 2015. 21:07 >> 21:12

PORAZ BAJERNA

Kruze i Herman nose Menhengladbah do LŠ

Borusija Menhengladbah je razbila Bajer na svom terenu, u derbiju 32. kola Bundeslige i tako napravila džinovski korak ka direktnom plasmanu u Ligu šampiona. Menhengladbah sada ima 63 boda na drugoj poziciji, pet više od Bajera i jedan od Volfsburga, koji ima meč manje. Dortmund rutinski savladao Hertu 2:0, Bajern izgubio od Augzburga 1:0 na "Alijanc areni".

Menhengladbah je tako stigao do treće uzastopne pobjede. Goste je načeo Kruze, nakon sjajne asistencije Hermana. U samom finišu domaći su još dva puta zatresli mrežu Leverkuzena. Prvo je Herman u 81. minutu jedan odbitak poslao u mrežu, da bi dva minuta prije kraja Traore stavio tačku na "i" preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

I Dortmund je u dobroj formi, pošto je ostvario treći trijumf u posljednje četiri utakmice. Subotić je u devetom minutu doveo "milionere" u vođstvo.

Početkom nastavka, Durm je postavio konačnih 2:0, Herta i dalje strijepi za opstanak.

Bajern se nije oporavio od ubjedljivog poraza od Barselone. Aubzburg u 15. minutu nije iskoristio penal, tada je isključen golman Rejna jer je srušio Bobadliju. Verhag je pogodio stativu sa bijele tačke.

Ipak, gosti su golom Bobadilje u 71. minutu odnijela sva tri boda iz Minhena.

Ajntraht je za samo 16 minuta slomio otpor Hofenhajma 3:1 i obezbijedio opstanak u ligi, dok su Hanover i Verder remizirali 1:1.

Štutgart je golovima Didavija i Kostića savladao Majnc na svom terenu 2:0, ali su "švabe" i dalje na dnu.