11. 04. 2019. 23:13 >> 23:13

BENFIKA BOLJA OD AJNTRAHTA

Arsenal nadigrao Napoli, minimalac Čelsija, Valensija blizu polufinala

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Napoli 2:0, dok je Čelsi slavio na gostovanju Slaviji 1:0, u mečevima četvrtfinala Lige Evrope.

"Tobdžije" su u prvih pola sata postigle oba gola. Ramzi je doveo domaćina u vođstvo, da bi Toreira uz pomoć Kulibalija savladao Mereta za kako se ispostavilo konačnih 2:0.

Čelsi je minimalno slavio u Pragu. Čovejk odluke bio je Mikel Alonso koji je pogodio u 86. minutu.

Valensija je jednom nogom u polufinalu, pošto je savladala Viljareal u gostima 3:1.

Guedeš je u šestom minutu donio prednost gostima, a potom je u 36. poravnao Kazorla iz penala.

U sudijskoj nadoknadi gosti su postgli dva gola - Vas u 91. i Guedeš u 93. su tresli mrežu za velikih 3:1.

Čelsi je minimalno slavio u Pragu. Mikel Alonso je pogotkom u 86. minutu donio pobjedu 1:0.

U Lisabonu je viđena goleada, Benfika je sa 4:2 savladala Ajntraht, uz het - trik Žoao Feliksa, a upčisao se i Dias.

Golove za goste koji su 70 minuta igrali sa igračem manje, dali su Jović i Pasiensia.