31. 08. 2014. 17:14 >> 17:20
5

IZ FAULA

Srbija izgubila u posljednjoj sekundi

Francuska je nakon preokreta savladala Srbiju 74:73 i tako ispravila poraz u prvom kolu od Brazila. Pobjedu prvaku Evrope donio je Žovr Lovernj pogotkom sa linije slobodnih bacanja.

Srbija je konstantno vodila tokom prve dionice, ali nije mogla da se odlijepi. Batum je donio Francuzima prvo vođstvo u samom finišu, ali je nakon prvih 10 minuta Srbija imala minimalnu prednost 21:20.

Na početku druge dionice, Jović je ukrao dvije lopte i poentirao, Raduljica je takođe pogodio uz faul, pa je Srbija u 12. minutu imala +8 – 28:20.

Potom se razigrao Simonović, pa su “Orlovi” stigli i do prve dvocifrene prednosti, a nakon 20 minuta bilo je 42:34.

Srbija je na startu drugog poluvremena došla do +10 – 46:36. Tada su se Francuzi trgli i već u 23. minutu nakon velike serije izjednačili.

Od tog trenutka pa do kraja treće četvrtine igralo se praktično koš za koš. Srbija je imala koš viška pred posljednjih deset minuta – 62:60.

I u četvrtoj četvrtini se uglavnom igralo koš za koš,a odluka je pala u posljednjim sekundama. Bogdanović je izgubio loptu pri rezultatu 73:73, a do kraja je ostalo pet sekundi.

Lovernj je krenuo u prodor, a Raduljica napravio faul, na nešto više od sekunde do kraja. Lovernj prvo slobodno pogodio, a drugo namjerno promašio, za pobjedu Francuza.