10.9 °C

SUBOTIĆ 06. 10. 2019. 21:42   >>  21:49 0

SUBOTIĆ

"Uozbiljili smo se u trećoj četvrtini"

U trećoj četvrtini smo se uozbiljili, kontrolisali skok, pojačali agresivnost i postigli neke lake poene, rekao je trener košarkaša Budućnosti Slobodan Subotić.

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Zadra 93:80 (27:28, 20:19, 26:18 i 20:15), u utakmici prvog kola ABA lige.

Domaćin je, nakon izjednačene prve dvije četvrtine, u trećoj zaigrao bolje i uspio da stekne dvocifrenu prednost (70:57) i praktično već tada riješi pitanje pobjednika.

"U trećoj četvrtini smo se uozbiljili, kontrolisali skok, pojačali agresivnost i postigli neke lake poene. U prvom dijelu je bila koncentracija slaba, primili smo 26 poena iz pik-en-rola, kao da smo bili pospani. To se ne smije događati, morali smo da se vraćamo i da uložimo mnogo više energije", ocijenio je Subotić.

Budućnost će u narednom kolu, 13. oktobra biti gost Crvene zvezde, dok će Mornar dan ranije biti domaćin Igokei.