16. 02. 2019. 22:32 >> 22:03

BORBA ZA PLASMAN U LŠ

Važna pobjeda Milana u Bergamu

U derbiju 24. kola italijanske Serije A Milan je, kao gost, savladao Atalantu s 3:1.

"Roso-neri" su na teškom gostovanju u susjednom Bergamu ostvarili jako važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto i konačni plasman u Ligu šampiona poslije toliko vremena.

Poljak Krištof Pjantek, koji je stigao iz Đenove, postigao je večeras dva gola i odlučio pobjednika.

Atalanta je prva došla do vođstva i to u 33. minutu kada je Freuler na asistenciju Iličića i uz malo sreće savladao Donarumu, kojem se lopta nekako provukla ispod ruku. U završnici prvog dijela Pjantek postiže majstorski gol na ubacivanje Rodrigeza.

U 55. minutu lijep gol postiže osporavani turski vezista Hakan Čalhanoglu, da bi u 61. minutu Turčin ubacio iz kornera, a Pjantek sjajno glavom pogađa za konačnih 3:1.

Piatek na svom kontu ima 17 golova u Seriji A, dva manje od vodećeg strijelca Kristijana Ronalda, a Milan je sada na bod od trećeplasiranog Intera (43), dok je na plus četiri od Atalante, Rome i Lacija, s tim da rimski klubovi imaju utakmicu manje.

Parma je na Sardniji povela u 40. minutu kada je na centaršut Masima Gobija glavom bio precizan Juraj Kucka.

Međutim, Kaljari je u drugom delu igre uspeo da preokrene i da na kraju osvoji sva tri boda.

Heroj preokreta Kaljarija bio je 30-godišnji italijanski napadač Leonardo Pavoleti.

On je najpre u 65. minutu, posle slobodnog udarca svoje ekipe, prihvatio loptu pred golom Parme i lako savladao Luiđija Sepea.

Dvadeset minuta kasnije Pavoleti je postigao još jedan pogodak, pošto se odlično ubacio pred gol rivala i precizno šutirao glavom.